Laptop dla księgowej – który wybrać?

Księgowe bardzo często potrzebują laptopów wtedy, kiedy wyjeżdżają do klientów. To jest całkiem normalne, bo zawsze muszą mieć przy sobie wszystkie dokumenty, możliwość skorzystania z niezbędnych programów i tak dalej. To natomiast skutkuje tym, że konieczne jest przewożenie ze sobą dobrej jakości sprzętu. Zastanówmy się więc, jak wybrać laptop dla księgowej.

  • Ekran – księgowa potrzebuje laptopa z dość dużym ekranem, bo większość programów wymaga widoczności każdego detalu. Ekran o rozdzielczości 15’6 cala gwarantuje natomiast, że wszystko będzie doskonale widoczne. Nie ma sensu z pewnością stawiać na takie urządzenie, które będzie miało przekątną rzędu 17 cali, bo ona zwyczajnie będzie zbyt duża, by można było mówić o w miarę wygodnym przewożeniu i przenoszeniu laptopa.
  • Dysk twardy – pojemny dysk twardy to konieczność. Księgowa powinna się wyposażyć w laptop, który będzie miał minimum 500 GB pamięci dyskowej, a najlepiej, żeby był to aż 1 TB. Wtedy będzie miała gwarancje, że wszystkie niezbędne pliki i programy pomieszczą się na jej notebooku.
  • Procesor – dobry procesor to rzecz najważniejsza. Laptop dla księgowej powinien mieć procesor przynajmniej Intel Core i5, ale może mieć też procesor Intel Core i7. Im lepszy, tym praca będzie szła szybciej i po prostu sprawniej. Oczywiście za notebooka z lepszym procesorem będzie trzeba nieco więcej zapłacić, ale zyskamy chociaż pewność, że z takiego urządzenia będziemy zadowoleni. Natomiast w momencie, kiedy laptop będzie miał bardzo słaby procesor, to praca z nim może być dla księgowej prawdziwą udręką.
  • Obudowa – solidna obudowa to podstawa. W przypadku księgowej konieczne jest dysponowanie sprzętem nieco lepszej klasy. Nie może sobie ona pozwolić na to, by mieć urządzenie, które nie będzie wyglądało zbyt atrakcyjnie a dodatkowo też takie, które będzie po prostu słabe jakościowo. Nie w tym rzecz. Przy częstym przewożeniu i przenoszeniu laptopa najlepiej byłoby, gdyby jego obudowa była wzmacniana. To zagwarantuje, że notebook nie obije się ani też nie zarysuje w trasie.

Księgowa powinna mieć sprzęt jakości ponadprzeciętnej. Wtedy będzie miała gwarancję, że będzie się jej pracowało nie tylko szybko i przyjemnie, ale przede wszystkim efektywnie. Jeżeli zainwestuje w słabe jakościowo urządzenie, to efekty pracy nie będą zbyt satysfakcjonujące. Zdecydowanie lepiej będzie, kiedy księgowa kupi notebooka, który będzie droższy, ale który nie sprawi jej żadnego psikusa podczas korzystania. Wyższa cena zawsze idzie bowiem w parze z wyższą jakością.

Dodaj komentarz