Male laptopy – jakie mają zalety?

Kusi Cię zakup małego laptopa? Zastanawiasz się, jak by się u Ciebie sprawdził, i czy jego posiadanie dałoby Ci zadowolenie? Jeżeli nie sprawdzisz tego na własnej skórze, to się nie przekonasz. Małe laptopy są dzisiaj bardzo często wybierane i związane jest to z tym, że po prostu doskonale się sprawdzają w różnych zastosowaniach.

Zalety małego laptopa

Mały laptop jest urządzeniem bardzo mobilnym, a co za tym idzie, świetnie sprawdzi się w podróży. Będzie doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zależy nam na maksymalnym komforcie użytkowania i fantastycznej mobilności. Małe laptopy z uwagi na mały ekran, pobierają często niewiele energii, a co za tym idzie, są też w stanie pracować dłużej na jednym ładowaniu. To natomiast sprawia, że komfort ich wykorzystania jest naprawdę, ale to naprawdę fenomenalny. Dodatkowo są bardzo lekkie i nie będą nam obciążać kręgosłupa, nawet jeżeli przyjdzie nam z nimi chodzić po mieście przez długi czas.

Oczywiście warto też wspomnieć o tym, że zajmują mniej miejsca w bagażu, a co za tym idzie, możemy się dzięki nim szybciej spakować na wyjazd. Jednakże to, że posiadamy małego laptopa, może mieć też pewne wady.

Wady małego laptopa

Małe laptopy to niewielka przestrzeń robocza, a co za tym idzie, także trudność w wykonywaniu niektórych zadań. Kiedy mamy małego laptopa to granie na nim albo projektowanie grafiki nie jest wcale takie proste, a na pewno nie jest też jakoś wyjątkowo komfortowe. Dlatego w takim przypadku lepiej byłoby zainwestować w urządzenie, które będzie nam oferowało nieco większy ekran, czyli tym samym większą przestrzeń roboczą.

Mały laptop nie będzie poręczny dla kogoś, kto ma duże dłonie. Z pewnością nie będzie też dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy pracować przez wiele godzin. W takim przypadku lepiej będzie zainwestować w rozwiązanie o konstrukcji nieco większej.

Jeżeli jednak te wady Ci nie przeszkadzają, to nic nie stoi na przeszkodzie w tym, żeby właśnie takiego notebooka wybrać. Jest on doskonałym kompromisem między tabletem czy nawet jakim dużym smartfonem a większym laptopem o przekątnej powiedzmy 15,6 cala lub 17 cali.

Małe laptopy nie są oczywiście dla wszystkich i trzeba się z tym liczyć. Bardzo często jest tak, że taka konstrukcja nie jest nam w stanie zaoferować większych funkcjonalności niż taki zwyczajny laptop, nawet kiedy cena małego urządzenia będzie wyższa, niż cena takiego zwyczajnego. Tak jak ze wszystkim, małe laptopy nie są dla każdego. Po prostu trzeba je lubić i trzeba się do nich przyzwyczaić.

Dodaj komentarz