Kiedy sprawdzi się mały laptop?

Mini laptop to urządzenie niewielkie, ale o dużych możliwościach. Mały laptop sprawdzi się w wielu sytuacjach. Z powodzeniem może być laptopem dla studenta i ucznia. Mały i lekki laptop może być narzędziem pracy asystentki i sekretarki. To urządzenie idealne na podróż. Mały laptop może być osobistym komputerem i dziecka, i dorosłego.

Plusy korzystania z małego laptopa

Jakie są plusy korzystania z małego laptopa? Do najistotniejszych na pewno należą:

  • Unikanie dźwigania, o czym decyduje mała waga i rozmiar. Mały laptop to taki, gdzie przekątna ekranu jest mniejsza niż 14 cali. To urządzenie dużo lżejsze w porównaniu ze standardowym 15’6 laptopem. Będzie idealne dla osób, cenią sobie wygodę. Taki mały laptop zmieści się w torbie damskiej A4. Lekki laptop będzie też odpowiedni dla małego dziecka czy ucznia szkoły podstawowej. Może być pomocny podczas studiowania.
  • Długi czas korzystania z urządzenia. Małe notebooki są energooszczędne. Często posiadają tak samo pojemne baterie, jak laptopy duże. W ten sposób czas pracy na małym laptopie może być samo długi lub nawet dłuższy, jak w przypadku standardowego notebooka.
  • Mały laptop można wykorzystywać do pracy w taki sam sposób jak laptop duży. Dzięki coraz lepszym możliwościom mini laptopy doskonale radzą sobie z obsługą skomplikowanych programów komputerowych.
  • Dyskrecja, bo kiedy korzysta się z małego laptopa, zdecydowanie mniej rzuca się on w oczy i zajmuje mniej miejsca. Przydaje się na różnego rodzaju konferencjach naukowych czy wykładach. Z powodzeniem można z niego korzystać nawet na ciasnym siedzeniu w komunikacji miejskiej. Duży laptop w takich warunkach jest zdecydowanie mniej poręczny.

Minusy posiadania małego laptopa

Mały laptop może też mieć i minusy. Do najważniejszych na pewno należą:

  • Ograniczona powierzchnia robocza. Nie każdemu będzie odpowiadała praca na urządzeniu o tak małym ekranie. Może to być kłopotliwe, jeśli jednocześnie chce się pracować w kilku oknach czy aplikacjach.
  • Cena, bo ta mimo małych rozmiarów urządzenia nie musi być niska. Każdy, kto decyduje się na zakup małego laptopa, musi brać pod uwagę, że będzie to wydatek porównywalny z tradycyjnym notebookiem.
  • Brak możliwości rozbudowy. Ograniczony rozmiar urządzenia sprawia, że nie można montować w nim części, które poprawiłyby jego możliwości.
  • Brak napędu optycznego i złączy. W wielu przypadkach w małych laptopach nie montuje się napędu optycznego. Ilość złączy, ze względu na budowę też może być ograniczana do minimum. Tylko do tych, które niezbędne.

Dodaj komentarz